Klub Malta Ski

klub sportowy malta ski poznań

Jesteśmy najstarszym, największym i najbardziej utytułowanym klubem w Poznaniu. Nasi zawodnicy odgrywają czołowe role w zawodach ogólnopolskich, regionalnych, jak i tych organizowanych w Poznaniu. To efekt naszej wieloletniej pracy oraz pasji do narciarstwa.

Datą powstania jest rok 1993, kiedy to grupa sympatyków narciarstwa postanowiła powołać klub działający przy stoku na poznańskiej Malcie. Systematyczna praca pozwoliła na jego rozwój. Wśród naszych wychowanków są między innymi:

- Mateusz Garniewicz, do niedawna czołowy polski narciarz, który jako zawodnik KS Malta-Ski startował w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Uczestniczył również w Mistrzostwach Świata w Schladming w 2013 roku.

- Anna Ogarzyńska, rywalizowała m.in. w zawodach Pucharu Europy. Od kilku lat jest trenerem Polskiej Kadry Paraolimpijskiej i jednocześnie przewodnikiem w zawodach dla niewidomych i niedowidzących. W parze z Maciejem Krężelem zdobyła Puchar Europy oraz startowała w Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich.

- Piotr Ogarzyński, brat Ani, obecnie jest koordynatorem szkolenia w naszym klubie. Jako zawodnik w latach 1998-2005 czterokrotny Akademicki Mistrz Polski, trzykrotnie szósty na Mistrzostwach Polski. Klasyfikowany w pierwszej dziesiątce zawodów Akademickiego Pucharu Europy.

- Kacper Kowalski, czołowy narciarz młodego pokolenia. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski oraz złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski). Przed nim kolejne wyzwania - starty w silnie obsadzonych zawodach rangi FIS.

Celem naszego klubu jest rozwój poprzez sport i zdrową zabawę. Wyjeżdżamy na liczne zgrupowania w Polsce i za granicą. Sezon narciarski rozpoczynamy jesienią na poznańskim stoku oraz w Alpach. W okresie od października do kwietnia trenujemy trzy razy w tygodniu na Malcie, organizujemy również ogólnorozwojowe zajęcia dodatkowe (np. w parku trampolin). Startujemy zarówno w zawodach amatorskich, Grand Prix i Pucharze Poznania, Mistrzostwach Wielkopolski, Lidze Śląskiej, Małopolskiej i Sudeckiej po Młodzieżowy Puchar Polski, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i zawody międzynarodowe.

W okresie od kwietnia do października, poza sezonem narciarskim, głównie trenujemy na rolkach z elementami Inline Apline. Okres letnich wakacji to najczęściej obozy kondycyjne i windsurfingowe.

Nasza kadra to doświadczeni trenerzy i instruktorzy. Wielu z nich to nasi byli utytułowani zawodnicy. Wiedzę zdobywają również na współorganizowanych przez klub szkoleniach oraz kursach zewnętrznych. Dzięki temu przechodzą kolejne szczeble zdobywania kwalifikacji niezbędnych do szkolenia dzieci i młodzieży.

Sukcesów i długiej historii klubu nie byłoby bez szkolenia najmłodszych. W naszym klubie działa szkółka Malta Fun, w której młodsze dzieci oswajają się ze stokiem i nartami. Kolejnym krokiem jest przejście do grup sportowych, gdzie z sukcesami doskonalą swoje umiejętności. Klub nie istniałby bez wsparcia i zaangażowania rodziców. Oni także doskonalą swoje umiejętności narciarskie podczas obozów klubowych oraz na naszym poznańskim stoku podczas zajęć organizowanych dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do bezpośredniego kontaktu.

ZARZĄD KLUBU MALTA SKI

Jerzy Woźniak - Prezes zarządu

Łukasz Cieśla - V-ce Prezes zarządu

Michał Stachowiak - V-ce prezes zarządu

Piotr Ogarzyński - członek zarządu - sekretarz

Hanna Panwic-Friebe - członek zarządu - skarbnik

SĄD KOLEŻEŃSKI

Anna Kaczmarek - przewodniczący

Marcin Banaszak - z-ca

Martyna Bujalska - członek

Justyna Adamska - członek

Agnieszka Fabiś - członek

KOMISJA REWIZYJNA

Tomasz Rutowski - przewodniczący

Maciej Kaczmarek - zastępca

Sebastian Zmyśliński - członek

Sponsorzy:

wykonanie: stream software