Świetne starty naszych zawodników w Mistrzostwach Wielkopolskiego Związku Narciarskiego

Zawody odbyły się w dniach 15-16 marca w Siennej.

Fot. Marcin Kuska

 

Zmagania zaczęliśmy w piątek 15 marca od długiego, wyczerpującego GS. Nasz dorobek to kilka miejsc medalowych, kilka w pierwszych szóstkach - byliśmy widoczni podczas dekoracji.

Trasa na Żmijowcu była długa i wymagająca - na dłuższym slalomie zawodnicy jechali ponad minutę. A były dwa przejazdy, więc nóżki paliły.

Dwie nasze zawodniczki wykręciły czas dnia: Marianna Kaczmarek wśród dziewcząt na krótszym GS, Julka Cieśla wśród dziewcząt na dłuższym GS. Obie nasze narciarki w nagrodę dostały dodatkową nagrodę - Puchar Prezesa WZN. Brawa!

Świetny czas zapewne wykręciłby również Bartek Olewski. Miał duże szanse na złoto, ale w drugim przejeździe zaliczył upadek. Pecha miała również Gabrysia Tritt - podczas rozgrzewki... złamała nartę. W zawodach jechała na nartach pożyczonych od koleżanki z klubu, ale zaliczyła bolesny upadek.

W poszczególnych kategoriach nasze miejsca w pierwszych szóstkach wyglądały następująco (pełne wyniki na stronie wzn.org.pl w zakładce Wyniki):

 

Dziewczynki C:
5. Zofia Jerzmanowska
6. Helena Krawczyk

 

Chłopcy C:
2. Piotr Bobeł
5. Adam Kaczmarek
6. Tymon Sawczuk

 

Dziewczynki B:
2. Agata Pyda

 

Dziewczynki A
1. Marianna Kaczmarek
2. Amelia Sołtyńska
4. Daria Adamska
6. Pola Dmowska

 

Juniorka C:
1. Julia Cieśla
2. Wiktoria Nikonowicz
3. Klara Rybarczyk
4. Zofia Gutowska

 

Junior C
3. Jacek Przygocki
6. Patryk Malik

 

Juniorka B
2. Patrycja Gromadzińska
4. Zuzanna Piechowiak

 

Junior B
5. Mikołaj Duszczak

 

Junior A1
3. Jan Rasiak

 

Junior A2

1. Sebastian Stęplowski

 

Senior
3. Jarosław Płończak
5. Przemysław Dopierała

 

 

Z kolei w sobotę 16 marca rywalizowaliśmy w slalomie. I te zawody przyniosły sporo emocji, kolejne medale oraz… dyskwalifikacje.

 

Na małym slalomie, na tyczkach-kolanówkach, sporo dzieci mijało ostatnią, odstawioną tyczkę. A to powodowało dyskwalifikacje, których w początkowej fazie zawodów było bardzo dużo.

Jazdy nie ułatwiał również miękki śnieg - rano było twardo, ale im później, tym na trasach obu slalomów było coraz więcej dziur i nierówności.

 

Najszybciej spośród naszych poradziła sobie Amelka Sołtyńska, która uzyskała najlepszy czas dnia wśród dziewczynek na krótkich tyczkach. Brawo!

 

Na długich tyczkach rywalizowali starsi zawodnicy. O czas dnia walczyła tutaj Julka Cieśla, prowadząca po pierwszym przejeździe. Ale w drugiej serii uderzyła w tyczkę, wypięła jej się narta, czym pogrzebała swoje szanse. Jednak w tej kategorii i tak mieliśmy złoto, które wywalczyła Gabrysia Tritt, po bardzo ładnych obu przejazdach.

Wolą walki wykazał się również Jasiu Rasiak. Bolesny upadek w pierwszym przejeździe nie wystraszył go i stanął na starcie do drugiej serii.

 

Sobotnie zmagania zakończyła dekoracja. Wręczono nagrody nie tylko zwycięzcom sobotniego slalomu. Organizatorzy wręczyli nagrody tym zawodnikom, którzy uzyskali najlepsze czasy po zsumowaniu piątkowego GS i sobotniego SL.

Wręczono także nagrodę Fair Play, którą otrzymał Antek Potrykowski z klubu Poznań-Ski. Podczas sobotnich zmagań na krótkich tyczkach SL sam zgłosił, że popełnił błąd na jednej z tyczek. Organizatorzy tego nie zauważyli i w początkowych wynikach przyznali mu pierwsze miejsce. Brawa dla Antka!

 

A oto miejsca naszych slalomistów w pierwszych szóstkach:

 

Dziewczynka B:
2. Marysia Jankowiak
3. Agata Pyda

 

Chłopcy B:
5. Ignacy Sosnowski

 

Dziewczynki A:
1. Amelia Sołtyńska
2. Marianna Kaczmarek
3. Daria Adamska
5. Pola Dmowska

 

Juniorka C
1. Gabriela Tritt
3. Zuzanna Bujalska

 

Junior C
3. Bartosz Olewski
4. Jacek Przygocki
5. Patryk Malik
6. Mateusz Kuska

 

Juniorka B
3. Zuzanna Piechowiak

 

Junior B
5. Mikołaj Duszczak

 

Junior A1
3. Jan Rasiak

 

Senior
4. Jarosław Płończak

Sponsorzy:

wykonanie: stream software