Sudecka Liga Narciarska: nasi zawodnicy z medalami we wszystkich kolorach. Zajęliśmy również wysokie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji klubowej!

W złocie, srebrze i brązie wracamy z Sudeckiej Ligi Narciarskiej, która w niedzielę 24 lutego zakończyła się w Karpaczu. Zawody składały się z siedmiu startów w trzech różnych konkurencjach: slalomie, slalomie gigancie i combi race, w którym trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami narciarskimi.

 

 

W niedzielę trzy nasze zawodniczki: Amelia Sołtyńska, Julia Cieśla oraz Daria Adamska stanęły na podium w „generalce” w swoich kategoriach wiekowych. Kolejne zawodniczki i zawodnicy również zajmowali wysokie miejsca, co pozwoliło naszemu klubowi KS Malta-Ski Poznań zająć wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich startujących klubów.

 

Amelia Sołtyńska wygrała klasyfikację Młodziczki Starszej i prawdę mówiąc, zrobiła to w bardzo przekonujący sposób. Wygrała pięć spośród siedmiu startów. Zaczęła jednak pechowo, bo od dyskwalifikacji w zawodach inauguracyjnych, czyli w slalomie w Kamienicy. Nie zwiesiła głowy lecz ambitnie walczyła i trenowała, co przełożyło się na bardzo dobre starty. Brawo Amelka!

Trzecia w „generalce” tej kategorii wiekowej była Daria Adamska. To zawodniczka, która zrobiła w tym sezonie olbrzymi postęp. Daria uczestniczyła właściwie we wszystkich klubowych wyjazdach treningowych. Przełożyło się to na bardzo dobre starty w lidze. Systematycznie punktowała, kilka razy znalazła się na podium w poszczególnych zawodach.

 

Mamy też medalistkę w konkurencji Juniorki Młodszej – Julię Cieślę. Zaczęła starty najlepiej, jak mogła, bo od świetnych przejazdów w slalomie w Kamienicy. W kolejnych zawodach zdarzyły się  dwa upadki, co wpłynęło na to, że do końca w jej kategorii nie było wiadomo, kto wygra. Młodsza w kategorii Julka jeszcze w ostatnich zawodach dzielnie walczyła o końcowy sukces w „generalce”. Niedzielny Combi Race zakończyła na drugiej pozycji i ze srebrem w „generalce”.

W tej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadły również inne nasze Juniorki Młodsze, rówieśniczki Julki. Gabrysia Tritt – mistrzyni drugich przejazdów - w końcowej klasyfikacji była czwarta, na co wpływ miały również dwie dyskwalifikacje w siedmiu startach. Także i ona osiągnęła spore postępy i w każdych zawodach liczyła się w stawce. Jej klubowa koleżanka Klara Rybarczyk była piąta, dzięki równej, ambitnej jeździe. Wzięła udział w każdych zawodach tej edycji SLN do końca jadąc po jak najlepsze czasy.

 

We wcześniejszych zawodach na podium lub w jego w okolicach meldowały się również Wiktoria Nikonowicz, Zuzanna Rutowska, Zuzanna Bujalska, Zuzanna Piechowiak i Patrycja Gromadzińska.

 

Wśród chłopców w wielu zawodach uczestniczyli zwłaszcza Bartek Olewski oraz Franek Sosnowski, meldując się w czołówce swojej kategorii wiekowej. Często punktowali również Ignacy Sosnowski oraz Jacek Przygocki. Liczymy, że zdobyte doświadczenie pozwoli na jeszcze lepsze miejsca w kolejnych startach.

 

Nad naszą Grupą Race, podczas wszystkich zawodów, czuwała niezawodna trenerka Kasia Szymańska. Należą się jej wielkie podziękowania za opiekę, treningi, pokazywanie tras, serwisowanie nart i uwagę, jaką poświęcała wszystkim zawodnikom.

 

Brawa również dla rodziców – bez Waszej pasji i zaangażowania nie byłoby tylu sukcesów naszych zawodników oraz uśmiechów na ich twarzach.

 

Z Sudecką Ligą Narciarską żegnamy się w tym roku, ale wrócimy na nową edycję w kolejnym sezonie. Tymczasem już niebawem, w marcu czekają nas kolejne starty w górach – Mistrzostwa Wielkopolski WZN, Puchar Reksia, OFLA – Ogólnopolski Finał Lig Alpejskich oraz międzynarodowe zawody Kids Trophy w Austrii. Wszędzie tam będziemy, śledźcie nasze relacje.

 

Do zobaczenia.

 

Sponsorzy:

wykonanie: stream software