V Edycja Grand Prix Poznania – nasi zawodnicy poradzili sobie na nietypowym slalomie

W minioną niedzielę odbyła się piąta, a zarazem ostatnia w tym sezonie edycja cyklu Grand Prix na poznańskiej Malcie. Frekwencja na zawodach nie była zbyt wysoka, a złożyło się na to kilka czynników. Nie wystartowała część zawodników, którzy już wcześniej zapewnili sobie udział w finałowych zawodach (Puchar Poznania). Dodatkowo silne reprezentacje poznańskich klubów walczyły w weekend w finałowych zawodach Ligi Sudeckiej w Karpaczu.

 
 

Na szczęście w nocy z piątku na sobotę chwycił mróz i umożliwił uruchomienie systemu naśnieżania. Dzięki temu warunki do rywalizacji na stoku były bardzo dobre.

 

Slalom był rozstawiony dosyć nietypowo, ponieważ spore odległości pomiędzy bramkami pozwoliły na ustawienie zaledwie 6 skrętów. Z pozoru wyglądał na bardzo łatwy, natomiast bramki były mocno podkręcone, szczególnie w środkowej sekcji.

 

Nasi zawodnicy zdominowali większość kategorii wiekowych.

 

W najmłodszej kategorii po bardzo dobrym przejeździe triumfowała Zosia Jerzmanowska, natomiast wśród chłopców srebro wywalczył Filip Migała, a brąz nasz debiutant Ignacy Dopierała.

 

W grupie 7-9 lat drugie miejsce z niewielką stratą do zwyciężczyni zajęła Małgosia Jerzmanowska. W tej samej kategorii, swoją "życiówkę" zrobił Leon Gielniak, który finiszował na piątym miejscu

 

W kategorii 10-12 lat barwy naszego klubu reprezentowały Zuzia Bujalska oraz Zosia Gutowska i Lena Łyszyk. Zuzia pojechała doskonale i finiszowała na pierwszym miejscu ze sporą przewagą. Zosia Gutowska była czwarta, a Lena piąta. Wśród chłopców całe podium należało do nas. Najlepszy czas uzyskał Patryk Malik, a tuż za jego plecami finiszowali Wojtek Stęplowski oraz Antek Badziński.

 

Starsza kategoria, 13-15 lat,  to ponownie nasza dominacja. Złoto wywalczyła Wiktoria Nikonowicz, której należą się szczególne słowa uznania, ponieważ startowała z kontuzją. Srebro przypadło Zuzi Piechowiak, a brąz dla Zosi Naglik. W bardzo mocnej kategorii 13-15 lat chłopców, pierwsze miejsce zajął Mikołaj Duszczak, dla którego był to rewanż za nieudany start w Mistrzostwach Poznania w Slalomie. Mikołaj pokazał moc i pokonał swoich konkurentów.

 

W najstarszej kategorii z najlepszym wynikiem zawodów triumfował nasz trener Sebastian Stęplowski.

 

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i czekamy na kolejne tak udane weekendy 🙂 Przypomnijmy, że niedzielne zawody kończące cykl Grand Prix Poznania wyłoniły najlepsze czwórki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Będą one rywalizować w kwietniowym Pucharze Poznania. Zawody odbędą się tradycyjnie już w slalomie równoległym.

 

 

Sponsorzy:

wykonanie: stream software