Sukcesy naszych narciarzy w Sudeckiej Lidze Narciarskiej

Po startach w Lidzie Śląskiej i Małopolskiej, przyszedł czas na bliższe nam Sudety. W tym sezonie nasi zawodnicy, z dużymi sukcesami, rywalizują w Sudeckiej Lidze Narciarskiej. Przed nami kluczowe zawody, które zdecydują o końcowej klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach.

 

 

Tegoroczna SLN rozpoczęła się w drugiej połowie stycznia od dwudniowych zawodów w Kamienicy i na Czarnej Górze. Najpierw był SL, następnego dnia GS. Nasi zawodnicy wracali akurat z obozu w Falkert w Austrii, więc wystawiliśmy silną reprezentację.

 

Braliśmy później udział we wszystkich kolejnych edycjach. Były to zawody w slalomie, gigancie oraz combi race - te ostatnie rozegrano dla dwóch najmłodszych kategorii wiekowych. Niewątpliwym plusem Sudeckiej Ligi Narciarskiej są dwa przejazdy każdego zawodnika podczas zawodów.

W każdej z edycji nasi zawodnicy zajmowali miejsca w ścisłej czołówce.

Reprezentacji KS Malta-Ski Poznań za tydzień wyjadą na kolejne dwudniowe zawody (23-24 marca 2019), które zakończą tegoroczną SLN. Będą to zawody rozstrzygające o końcowych klasyfikacjach.

 

W tej chwili w generalce w swojej kategorii wiekowej prowadzi Amelka Sołtyńska. Bardzo wysoko jest również Daria Adamska, która od początku solidnie trenuje i bardzo często melduje się na podium. Obie jeżdżą w kategorii Młodziczki Starszej.

 

Silną reprezentację mamy również wśród Juniorek Młodszych. Julka Cieśla w tej kategorii jest obecnie druga, z niewielką stratą do liderki. Wysoko jest również Gabrysia Tritt, która jest groźna w każdych zawodach i naciska na czołową trójkę. W każdych zawodach ładnie punktuje ponadto Klara Rybarczyk. W lidze, w tej samej kategorii, zadebiutowała ostatnio Zuzanna Bujalska, która zajęła miejsce w ścisłej czołówce.

Wśród starszych dziewcząt z dobrej strony pokazały się również Wiktoria Nikonowicz, Zuzanna Rutowska, Zuzanna Piechowiak oraz Patrycja Gromadzińska.

 

Wśród chłopców wysokie miejsca zajmuje Bartek Olewski. Również jego koledzy dzielnie walczą i zbierają cenne doświadczenie: Ignacy Sosnowski, Franek Sosnowski, Jacek Przygocki czy Patryk Malik. Cieszymy się, że coraz więcej zawodników z sukcesami startuje w zawodach górach. Co ważne, na wyjazdach panuje bardzo dobra, koleżeńska atmosfera.

 

W Polsce, oprócz Sudeckiej Ligi Narciarskiej, funkcjonuje kilka lig alpejskich. W marcu, na Skrzycznem w Szczyrku, odbędzie się OFLA – Ogólnopolski Finał Lig Alpejskich. Uczestniczą w nich najlepsi zawodnicy z poszczególnych lig. My też tam będziemy i zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacji w ośrodku COS OPO Szczyrk.

Najpierw jednak czekają nas zmagania finałowe Sudeckiej Ligi Narciarskiej, które wyłonią finalistów na OFLA.

 

Wyniki poszczególnych zawodów oraz obecne klasyfikacje Sudeckiej Ligi Narciarskiej są dostępne na stronie internetowej www.sudeckaliganarciarska.pl/

Sponsorzy:

wykonanie: stream software