II Edycja Grand Prix Poznania – były sukcesy i bolesne upadki

Pierwsza część sezonu, dla zawodników startujących na szczotce stoku Malta Ski w Poznaniu, jest bardzo intensywna. W minioną niedzielę odbyła się II Edycja tegorocznego Grand Prix Poznania, a przed świętami odbędzie się jeszcze jedna edycja.

 

W niedzielę 9 grudnia naszym zawodnikom przyszło zmagać się z podchwytliwym slalomem. Niewielu startującym udało się pokonać trasę bez jakichkolwiek kłopotów. Na trasie trzeba było bardzo uważać, by nie spóźnić skrętu. Odnieśliśmy kilka sukcesów, ale doszło również do kilku do bolesnych upadków.

 

Kategoria do 6 lat

Po raz kolejny znakomitą formę pokazała Zosia Jerzmanowska. Zajęła drugie miejsce wśród najmłodszych dziewczynek i ma coraz mniejszą stratę do liderki tej kategorii.

Wśród chłopców czwarte miejsce, po bardzo obiecującym debiucie, zajął Filip Migała. Był to nasz jedyny zawodnik w tej kategorii wiekowej.

 

Kategoria 7-9 lat

W niedzielę patent na drugie miejsca miały siostry Jerzmanowskie. Małgosia, podobnie jak jej młodsza siostra, zdobyła srebro. Czwarte miejsce w tej kategorii przypadło Marysi Jankowiak. Cieszy również szóste miejsce Agaty Pydy, która przebojem wdarła się do czołówki tej konkurencji, a trenuje z nami dopiero dwa miesiące. Jesteśmy przekonani, że ta zawodniczka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i sporo namiesza w klasyfikacji tych zawodów.

 

Wśród chłopców ponownie błysnął Jurek Sadliński, jeden z bliźniaków. W silnie obsadzonej kategorii zajął dobre piąte miejsce. Tuż za jego plecami finiszował Adam Winowiecki, który jak widać po wyniku, doskonale wykorzystał niedawny wyjazd treningowy na austriacki lodowiec Stubai. Kolejne miejsca zajmowali również nasi zawodnicy, a na szczególną uwagę zasługuje przejazd Tymona Sawczuka. 

 

Kategoria 10-12 lat

W tej kategorii mamy bardzo silną reprezentację. Trzecie miejsce zajęła bowiem Zuza Bujalska, która potwierdziła swoją dobrą formę w ostatnim okresie. Straciła niewiele do liderki. Czwarta była Amelka Sołtyńska, która również potwierdziła swoje aspiracje do namieszania w czołówce tej kategorii wiekowej. W pierwszej szóstce zawodów zameldowała się również Zosia Gutowska. Brawo!

Dla części naszych zawodniczek rywalizacja miała pechowy przebieg. Na samym początku, wskutek błędu organizatorów, do startu wywołano liderującą w generalce Julkę Cieślę. Choć miała drugi czas w tej kategorii, pozwolono jej powtórzyć przejazd. W powtórce zaliczyła upadek, co pogrzebało jej szansę na dobry wynik w minioną niedzielę.

Pechowo wystartowała również wracająca po kontuzji Mania Kaczmarek. W poprzedniej edycji ominęła jedną z bramek, tym razem już na starcie wypięła jej się narta. Szkoda tym większa, bo Marianna to kolejna zawodniczka o sporych możliwościach i ambicjach.

Jakby nieszczęść było mało, zaraz po swoim starcie groźnie wyglądający upadek zaliczyła będąca w bardzo dobrej dyspozycji Gabi Tritt. Zamiast szybkim zjazdem do mety, skończyło się wizytą w szpitalu i niepokojem o dalszą część sezonu. Na szczęścia rokowania są dobre i jak usłyszeliśmy, Gabi chce jak najszybciej wrócić na stok. Być może pojawi się na starcie już w najbliższą niedzielę podczas III już Edycji Grand Prix Poznania.

Wśród chłopców rywalizacja również miała ciekawy przebieg. Miejsce na podium zajął trzeci tego dnia Wojtek Stęplowski, który nawiązuje do świetnych wyników swojego starszego brata Sebastiana. Z bardzo dobrej strony w niedzielę pokazał się również Antek Badziński. Po swoim płynnym przejeździe zebrał zasłużone brawa od widowni. Zajął piąte miejsce i liczymy, że to Antek również zadomowi się w czołówce tej kategorii wiekowej.

 

Kategoria 13-15 lat

Wśród dziewcząt swoją bardzo dobrą formę potwierdziła Patrycja Gromadzińska. Ponownie zajęła pierwsze miejsce i po raz kolejny zademonstrowała równą, płynną jazdę. Z bardzo dobrym czasem zameldowała się na mecie i wygrała ze znaczącą przewagą. Trzecie miejsce zajęła Zuza Piechowiak, a za jej plecami uplasowały się kolejne nasze zawodniczki: Zuza Dmowska i Wiktoria Nikonowicz.

Wśród chłopców trzecie miejsce, po ładnym przejeździe, zajął Mikołaj Duszczak.

 

Kategoria 16-19

Tym razem Sebastian Stęplowski, nasz „rodzynek” w tej grupie wiekowej, zajął drugie miejsce.

 

Kolejne Grand Prix odbędzie się już w najbliższą niedzielę 16 grudnia. Pamiętajcie o zapisach. Do zobaczenia na zawodach.

Sponsorzy:

wykonanie: stream software