Grand Prix Poznania – I edycja zawodów za nami

W niedzielę 25 listopada odbyła się I Edycja Grand Prix Poznania w sezonie 2018/2019. Nasi zawodnicy wygrali kilka kategorii wiekowych oraz zajmowali czołowe lokaty.

W pierwszych zawodach tego sezonu slalom był dość łatwy. Od startu zawodnicy uzyskiwali duże prędkości, ale im bliżej mety, tym było trudniej. Kłopoty sprawiała jedna z ostatnich bramek – niektórzy musieli zwolnić lub niestety wypadali z trasy.

Kategoria do 6 lat

Wśród dziewczynek drugie miejsce, z dobrym czasem, zajęła Zosia Jerzmanowska. Piąta była Asia Liczbańska, a szósta Kasia Stęplowska. Obie debiutowały w zawodach, wielkie brawa za start.

W kategorii chłopców nie mieliśmy tym razem swojego reprezentanta. Wierzymy, że niebawem to się zmieni.

Kategoria 7-9 lat

Wśród dziewczynek trzecia była Gosia Jerzmanowska, tuż za nią uplasowała się Marysia Jankowiak. Dziewiąta była debiutująca w zawodach Agata Pyda.

W rywalizacji chłopców mieliśmy liczną reprezentację. Piąte miejsce wywalczył Jurek Sadliński, po bardzo ładnym przejeździe. Tuż za nim był Eryk Stelmaszyk. W tej kategorii na 23 startujących, 13 zawodników reprezentowało nasz klub. Cieszy nas postawa zwłaszcza tych zawodników, którzy debiutowali w tej kategorii wiekowej i dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik.

Kategoria 10-12 lat

Tutaj, wśród dziewczyn, mamy silną reprezentację. Wygrała Julka Cieśla z dobrym czasem na mecie. Trzecie miejsce dla Gabrysi Tritt, piąte dla Amelki Sołtyńskiej. Na szóstym miejscu, z tym samym czasem, były Zuza Bujalska i Klara Rybarczyk. Zapewne w tej kategorii nasze dziewczyny będą walczyć o czołowe lokaty w kolejnych edycjach Grand Prix Poznania.

Wśród chłopców czwarte miejsce dla Wojtka Stęplowskiego, piąta lokata dla Patryka Malika. Obaj mają spore szanse zakwalifikować się do czołowej czwórki, która wiosną przyszłego roku będzie uczestniczyć w Pucharze Poznania.

Kategoria 13-15 lat

Rywalizację dziewcząt wygrała Patrycja Gromadzińska, która złamała granicę 11 sekund, co była nie lada wyczynem w I Edycji Grand Prix. Trzecie miejsce zajęła Wiki Nikonowicz, debiutująca w tej kategorii wiekowej. Piąte miejsce zajęła Zuza Piechowiak.

Wśród chłopców piąte miejsce zajął Mikołaj Duszczak.

Kategoria 16-19 lat

W rywalizacji chłopaków czas zawodów – 10.33 s - „wykręcił” Seba Stęplowski. Gratulujemy!

Kolejne dwie edycje Grand Prix Poznania odbędą się jeszcze w tym miesiącu, najbliższa już 9 grudnia. Przypominamy o zapisach. Do zobaczenia na zawodach!