Ostatnia, piąta edycja Grand Prix za nami. Czas na finałowy Puchar Poznania

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia czeka nas podsumowanie sezonu na Malcie – Puchar Poznania. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00 i tradycyjnie odbędą się w formule slalomu równoległego. Do Pucharu Poznania kwalifikują się czterej pierwsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych. Których naszych reprezentantów zobaczymy w niedzielę?

 

Kategoria do 6 lat

Wśród dziewczynek Zosi Jerzmanowskiej zabrakło kilku punktów do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce. Natomiast nasi chłopcy, podopieczni trenera Jacka Woźniaka, zdominowali rywalizację wśród dzieci do 6 lat.

Klasyfikację generalną zdecydowanie wygrał Piotr Bobeł, który w półfinale pojedzie z czwartym w „generalce” Filipem Bujalskim. Z kolei drugi Bartek Stefaniak zmierzy się z trzecim Adamem Kaczmarkiem. Taka też formuła – pierwszy jedzie z czwartym, a drugi z trzecim – obowiązuje we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy półfinałowych, dwóch przejazdów, trafiają do finału. Przegrani mają finał pocieszenia – rywalizują o trzecie miejsce.

Wśród chłopców w tej kategorii piąty był Wojtek Woźniak. Miał tyle samo punktów, co drugi Bartek, trzeci Adam i czwarty Filip 🙂 W ich przypadku o kolejności zdecydowały tzw. małe punkty.

 

Kategoria 7-9 lat

Wśród dziewczynek naszą jedyną reprezentantką będzie Pola Dmowska, trzecia w generalce. Nie zobaczymy Marianny Kaczmarek. Miała bardzo dobry początek sezonu, prowadziła w klasyfikacji, ale na treningu doznała bolesnej kontuzji nogi i przedwcześnie zakończyła sezon.

Wśród chłopców wystartuje Paweł Banaszak, drugi w generalce, mający na koncie jedno indywidualne zwycięstwo w tym sezonie. I on nie jest bez szans na finał i końcowe zwycięstwo.

 

Kategoria 10-12 lat

Wśród dziewczynek mamy aż trzy zawodniczki. Liderkę generalki Julkę Cieślę, trzecią Gabrysię Tritt i czwartą Wiktorię Nikonowicz. Julia i Wiktoria pojadą razem w półfinale. Gabrysia, która wygrała ostatnią edycję Grand Prix Poznania, zmierzy się z koleżanką z innego poznańskiego klubu. W tej kategorii zobaczymy w finale którąś z naszych reprezentantek. 🙂

W rywalizacji chłopców naszym „rodzynkiem” będzie Kuba Bendowski. Startuje z czwartej pozycji i liczymy na jego ambitną walkę do samej mety. W tegorocznym Grand Prix Poznania we wszystkich edycjach nie startowali dwaj nasi czołowi zawodnicy z tej kategorii, Bartek Olewski i Jasiu Płończak. Dlatego nie zobaczymy ich w Pucharze Poznania.

 

Kategoria 13-15 lat

Generalkę wygrała Patrycja Gromadzińska, druga była Zuzanna Piechowiak. Te dwie nasze zawodniczki zobaczymy w niedzielnych zawodach. Ze sobą mogą się spotkać dopiero w finale, za co trzymamy kciuki.

Na finałowe zawody spore szanse miała również Zuzanna Rutowska. Świetnie punktowała w pierwszych trzech edycjach, ale ostatecznie zabrakło jej startu w zawodach Grand Prix.

 

Kategoria 16-19 lat

W kategorii chłopców reprezentują nas lider po pięciu edycjach Grand Prix – Sebastian Stęplowski oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Bartosz Wałczyk.

 

Wszystkim życzymy sukcesów. Widzimy się w niedzielę 22 kwietnia. Zawody na poznańskiej Malcie, tym razem na szczotce, a nie na śniegu, zaczynają się o godzinie 12.00

Sponsorzy:

wykonanie: stream software