Liga Śląska i MOZN: wspaniałe sukcesy naszych młodych zawodników

W kończącym się sezonie startowaliśmy w kilku ligach alpejskich rozgrywanych w polskich górach. Mocno zaznaczyliśmy tam swoją obecność. Julka Cieśla wygrała klasyfikację generalną Ligi Śląskiej. Jasiu Płończak, Bartek Olewski i Patrycja Gromadzińska zajmowali z kolei miejsca na podium w jej poszczególnych edycjach.

Starty w tegorocznym sezonie w polskich górach rozpoczęliśmy już w grudniu. Wówczas Jasiu Płończak zaliczył bardzo udany start w zawodach inaugurujących sezon na Podhalu. W mocno obsadzonych zawodach w Kluszkowcach zajął 4 miejsce.

Nowy rok zaczął się jeszcze lepiej. Na zawodach w Istebnej, w I edycji Ligi Śląskiej, Julka Cieśla zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. W pierwszej dziesiątce tych zawodów zameldował się również Pawełek Banaszak. Wspomniana Julka startowała zresztą we wszystkich pięciu edycjach Ligi Śląskiej. Do klasyfikacji generalnej liczyły się cztery z pięciu edycji. Ostatecznie Julka dwa razy wygrała poszczególne edycje (w Zawoi na Mosornym Groniu oraz w Szczyrku na Skrzycznem) i dwa razy zajmowała drugie lokaty. To pozwoliło jej na wygranie klasyfikacji generalnej w swojej kategorii – Junior D. To wielki sukces, bo zwyciężyła w rywalizacji z zawodniczkami z klubów z Beskidów i Śląska.

W Lidze Śląskiej, w poszczególnych edycjach, na podium znaleźli się jeszcze Jasiu Płończak (dwukrotnie drugie miejsca), Patrycja Gromadzińska i Bartek Olewski (zajmowali trzecia miejsca w pojedynczych edycjach). W tej lidze najwięcej naszych reprezentantów pokazało się podczas lutowych zawodów na Mosornym Groniu. Trwał wówczas nasz obóz w Szczyrku, dlatego w tamtych zawodach wystawiliśmy ponad 20 naszych reprezentantów. Wysokie miejsca zajmowała także Zuzia Rutowska, Zuza Piechowiak, Kuba Olewski. Generalnie wszyscy nasi reprezentanci na niełatwej trasie na Mosornym Groniu pokazali olbrzymią wolę walki. Było kilka upadków, w tym widowiskowych, jak Mikołaja Duszczaka. Po upadku przy jednej z tyczek... złamał nartę. Mimo szczerych chęci nie był w stanie kontynuować jazdy.

Oprócz wszystkich pięciu edycji Ligi Śląskiej, nasi zawodnicy byli widoczni także na zawodach Ligi Małopolskiej. Na MOZN-ie nie byliśmy na wszystkich edycjach, ale w poszczególnych startach zajmowaliśmy miejsca na podium, tuż za nim oraz w drugiej dziesiątce. W czołówce meldowali się Julka Cieśla, Bartek Olewski, Jasiu Płończak, Patrycja Gromadzińska. Ligę Sudecką odwiedzaliśmy rzadko, ale jak już się pokazaliśmy, to Bartek Olewski zajął w niej drugie miejsce.

Bez wątpienia byliśmy widoczni na polskich stokach, podczas silnie obsadzonych zawodów. Występowaliśmy również w zawodach charytatywnych oraz innych lokalnych zawodach organizowanych w polskich górach. Zbieraliśmy doświadczenie, osiągaliśmy naprawdę duże sukcesy, przeżywaliśmy także niepowodzenia. Jak to w życiu i w sporcie.

Podsumowaniem startów był udział kilku naszych zawodników w zawodach Kids Trophy w Austrii. Odbyły się w ostatni weekend marca. To świetnie zorganizowane międzynarodowe zawody dla młodych narciarzy. Oprócz rywalizacji, nasi zawodnicy mieli okazję spotkać się z austriackimi mistrzami narciarstwa – z Michaelą Kirchgasser, Marco Schwarzem i Manuelem Fellerem.

Podziękowania należą się całej kadrze trenerskiej oraz rodzicom. Bez ich zaangażowania nie byłoby tylu wyjazdów i wspaniałych osiągnięć w tym sezonie.

W nowym sezonie planujemy kolejne obozy i zawody. Szczegóły za jakiś czas. Tym bardziej, że obecny sezon jeszcze trwa i kolejne zawody przed nami 🙂

Sponsorzy:

wykonanie: stream software