Liga Śląska: sukcesy naszych narciarzy na Mosornym Groniu

Julka Cieśla i Jasiu Płończak na podium Ligi Śląskiej! Jula wygrała kategorię Junior D, Jasiu w tej samej grupie wiekowej był drugi z minimalną stratą do lidera. Zawody rozegrano 14 lutego w Zawoi.

Wysokie miejsca zajmowali także Zuza Rutowska (10), Zuzia Piechowiak (11), Klara Rybarczyk (11), Maksiu Borkowski (13), Paweł Banaszak (14), Kuba Olewski (15).

Trasa GS na Mosornym Groniu liczyła aż 36 bramek, a większość zawodników miała czas powyżej 1 minuty. Jedynie dwie najmłodsze kategorie wiekowe jechały z obniżonego startu i miały do pokonania 21 bramek.

Wszyscy z grona 22 reprezentantów klubów dzielne walczyli na niełatwej trasie. Wielu z nich debiutowało w tego typu zawodach. Olbrzymie brawa dla najmłodszego z naszych reprezentantów Bartka Stefaniaka, który jechał na samym końcu zawodów, po wyjeżdżonej trasie i świetnie sobie z nią poradził.

Kilku naszych zawodników nie ukończyło zawodów: Pati Gromadzińskiej wypięła się narta, Miki Duszczak złamał nartę po upadku, Zuzia Bujalska również się przewróciła, a Polcia Rybarczyk przegrała z trudnymi warunkami. Pechowo start zakończył też Bartek Olewski. Chciał pokazać, co ma najlepsze na wymagającej trasie, ale i on boleśnie upadł.

Kolejna edycja Ligi Śląskiej odbędzie się już 26 lutego w Wiśle lub w Szczyrku. Trwają zapisy na wyjazd na te zawody.