III edycja Grand Prix Poznania – w końcu na śniegu

Kolejna edycja GP Poznania odbyła się wreszcie na śniegu. Tradycyjnie już „nowa” nawierzchnia jednym pomogła, innym niekoniecznie. Tym razem nasi reprezentanci triumfowali w pięciu kategoriach wiekowych. Dumni możemy być także z wielu innych naszych zawodników, którzy nie tylko zajmowali wysokie miejsca, ale także zrobili progres w swojej jeździe.

 

Kategoria do 6 lat

Wśród dziewczynek jedyną naszą reprezentantką była Zosia Jerzmanowska. Zajęła czwarte miejsce.

Wśród chłopców mamy "kłopot" bogactwa. W pierwszej szóstce pojawiło się aż pięciu naszych zawodników. Ponownie zwyciężył Piotrek Bobeł. Drugie miejsce dla Filipa „Fifiego” Bujalskiego, który tym razem do swojej nienagannej techniki dołożył jazdę bliżej tyczek, co zaowocowało drugim stopniem podium. Jedną setną za „Fifim” był Adaś „Smok” Kaczmarek, również on zaprezentował wysoką formę. Czwarty był Tymon Sawczuk - ładny, dynamiczny przejazd. Szóstą lokatę wywalczył Wojtek Woźniak.

7-9 lat

Mania Kaczmarek, w rywalizacji dziewczynek, odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i objęła prowadzenie w "generalce". Kolejny już raz dynamiczna jazda od samego startu przełożyła się na bardzo czas i pewne zwycięstwo. Piąta była Pola Dmowska, z dobrym czasem na mecie. Ładnie zaprezentowały się również Lena Łyszyk i Marysia Jankowiak.

Wśród chłopców doszło do małych przetasowań. Zwycięzca poprzedniej edycji GP Poznania Paweł „Banan” Banaszak tym razem był czwarty. O jedną lokatę wyprzedził go klubowy kolega Maks Borkowski, który poprawił jazdę, uniknął kłopotów na trasie i dzięki temu włączył się do walki o najwyższe miejsca w tej kategorii wiekowej.

10-12 lat

Wśród dziewczynek ponownie zwyciężyła Julka Cieśla, która dodatkowo osiągnęła najlepszy czas zawodów przed przerwą. Po tej kategorii wiekowej doszło bowiem do korekty trasy i starsze grupy jechały na nieco zmienionym gigancie. Niedzielne zawody do bardzo udanych mogą zaliczyć także drugie w zawodach Zuzia Bujalska i Gabrysia Tritt. Zuzia, podobnie jak kilku innych naszych zawodników, poprawiła jazdę i z dobrym czasem dojechała do mety. Ten sam czas miała Gabi Tritt, u której nie widać śladu po niedawnej kontuzji. Szósta w tej kategorii była Zuza Dmowska, tuż za nią Klara Rybarczyk. Na uwagę zasługuje ponadto dobra jazda i ósma lokata Zosi Naglik.

O włos, wśród chłopców, pierwsze miejsce przegrał  Jasiu Płończak. Na trasie miał małe kłopoty przy jednej tyczce. Stracił do lidera zaledwie jedną setną sekundy. Czwarty był będący ostatnio w wysokiej formie Bartek Olewski, a szósty Kuba Bendowski.

13-15 lat

Tutaj ponownie wygrała Patrycja Gromadzińska. 9 setnych straciła do niej Zuza Rutowska, druga na mecie niedzielnych zawodów. Obie nasze zawodniczki pokazały bardzo płynną jazdę. A trzeba pamiętać, że trasa niedzielnych zawodów, choć zmrożona, kryła kilka niespodzianek i nierówności.

Czwarta tym razem była Zuzia Piechowiak.

Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej najwyższą lokatę, szóstą, zajął Janek Rasiak. Ósmy był Mikołaj Duszczak.

16-19 lat

Wśród chłopaków triumfował Sebastian Stęplowski, a trzeci był Bartek Wałczyk.

 

Kolejne Grand Prix Poznania, czwarta już edycja w tym sezonie, odbędzie się 4 lutego.

Sponsorzy:

wykonanie: stream software