Srebrno-brązowi na Lidze Śląskiej w Istebnej

Troje naszych zawodników stanęło na podium we wtorkowych zawodach Ligi Śląskiej: Julia Cieśla, Bartosz Olewski i Patrycja Gromadzińska. Ponownie odbyły się na stoku Złoty Groń w Istebnej. Pierwotnie planowano rozegrać je w Ustroniu, ale kapryśna zima wymusiła zmianę lokalizacji. Zresztą zorganizowanie zawodów w Istebnej również przez pewien czas stało pod znakiem zapytania.

We wtorkowej II edycji ligi na drugim stopniu podium stanęła Julka Cieśla ze stratą zaledwie 0,15 s do liderki (kategoria Junior D). Tym samym powtórzyła wynik z inauguracyjnych zawodów. 3 stycznia w Istebnej także była druga. Dzięki kolejnemu bardzo dobremu występowi Julia umocniła się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Wtorkowe zawody były bardziej udane niż inauguracja Ligi Śląskiej, ponieważ na podium zameldowali się także nasi kolejni reprezentanci.

Bartek Olewski, rówieśnik Julki, był trzeci w kategorii Junior D chłopców. Również pokazał płynną, pewną jazdę na trasie, która sprawiała kłopoty wielu zawodnikom. Trzecia w kategorii Junior C była Patrycja Gromadzińska. Przyjechała do mety z bardzo dobrym czasem. Podobnie jak Bartek debiutowała w tegorocznej lidze. Jej wysoka pozycja cieszy tym bardziej, że jechała na nowej narcie, a w zeszłym roku startowała ze zmiennym szczęściem, m.in. wypięła jej się narta na starcie.

Pechowo zakończyły się zawody dla najmłodszego na naszym wyjeździe Pawełka Banaszaka w kategorii Junior E. Był ósmy w swojej kategorii z niewielką stratą do szóstej pozycji – ostatniej nagradzanej dyplomem. Niestety, kilka godzin po zawodach dotarła do nas informacja o dyskwalifikacji Pawła. Zdaniem organizatorów ominął jedną z tyczek. Jednak ta informacja nie znalazła się na tablicy wyników znajdującej się przy mecie. Trwa wyjaśnianie sprawy.

W zawodach startowali również Kuba Olewski i Kuba Bendowski. Walczyli dzielnie. Zajęli miejsca w drugich połówkach swoich kategorii wiekowych.

Wyjazd do Istebnej był okazją nie tylko do startu w mocno obsadzonych zawodach. Dzień wcześniej odbyliśmy także trening na tyczkach. Grupą naszych zawodników opiekowała się trenerka Kasia Szymańska, która podkreślała dobrą atmosferę wśród naszych zawodników. Wzajemnie wspierali się na starcie i motywowali do dobrej jazdy.

Przed nami kolejne trzy edycje Ligi Śląskiej oraz inne zawody w górach oraz w Poznaniu. Sezon się rozkręca, zima w końcu pokazała swoje oblicze, liczymy na kolejne dobre starty naszych podopiecznych.

 

Sponsorzy:

wykonanie: stream software