II Grand Prix Poznania – wygrywamy połowę kategorii :-)

Pięć zwycięstw odnotowali nasi zawodnicy w niedzielnej, II edycji Grand Prix Poznania na stoku Malta Ski (17 grudnia). Tym samym wygraliśmy połowę z dziesięciu kategorii dziecięco-młodzieżowych. Jak widać, wielu naszych zawodników dobrze przepracowało pierwszą część sezonu i możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Kategoria do 6 lat

Wśród dziewczynek jedyna nasza reprezentantka Zosia Jerzmanowska, która wygrała tydzień temu zawody Pyrki, tym razem nie ukończyła przejazdu. Ominęła tyczkę i tym samym straciła szansę na wygraną. Zosia za metą była bardzo rozczarowana i zapewne sportową złość pokaże w najbliższych zawodach.

Wśród chłopców mamy wielu młodych zawodników walczących o najwyższe lokaty. Podobnie jak w poprzedniej edycji pierwsze miejsce zdobył Piotr Bobeł, a Bartek Stefaniak był drugi. Czwarte miejsce przypadło Wojtkowi Woźniakowi, a kolejne dwie pozycje zajęli również nasi zawodnicy Adaś Kaczmarek oraz Tymek Sawczuk. Brawa dla naszej „bandy”!

Kategoria 7-9 lat

Rewelacyjny przejazd i zwycięstwo Marianny Kaczmarek. Mania energicznie wystartowała, nie popełniła błędu na trasie i mogła się cieszyć z wygrania zawodów z naprawdę świetnym czasem. Czwarte miejsce z minimalną stratą do podium zajęła Pola Dmowska, która po raz kolejny pokazała, że będzie się liczyć w „generalce”. Czołówkę goni Lena Łyszyk, która tym razem była szósta, ale jeśli będzie robiła takie postępy, to niedługo włączy się do walki o czołowe pozycje.
Dobre przejazdy zanotowały Gosia Jerzmanowska oraz Marysia Jankowiak, zajmując odpowiednio 9 i 10 miejsce.

Wśród chłopców świetną formę z treningów na zawody przełożył Paweł Banaszak. Pawełek zwany Tedem Bananem, gdyby nie małe zachwianie na trasie, wykręciłby jeszcze lepszy czas. Było to jego debiutanckie zwycięstwo w zawodach cyklu Grand Prix. Brawo! Szósty finiszował Maksym Borkowski. Gdyby nie błędy na trasie (zahaczenie o tyczkę), powalczyłby zapewne o czołowe lokaty. Ósmy w tej kategorii wiekowej był Paweł Bartczak.

Kategoria 10-12 lat

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowała Julka Cieśla. Wytrzymała presję wyrównanej stawki w tej kategorii wiekowej. Co prawda lekko spóźniła skręty, ale i tak zameldowała się na mecie z dobrym czasem. Czwarte miejsce dla Gabrysi Tritt. Dla Gabi był to pierwszy start po niedawnej kontuzji. Słowa uznania, że tak szybko się pozbierała i chciała stanąć na starcie. Sądzimy, że będzie się liczyła w końcowej klasyfikacji. Tuż za nią uplasowały się Zuza Dmowska i Wiki Nikonowicz. Obie potwierdziły, że również poważnie myślą o „generalce”.

Wśród chłopców szóste miejsce zajął Kuba Bendowski. Siódmy był Wojtek Stęplowski. W tej kategorii nie wystartowali nasi dwaj kolejni „mocni” zawodnicy, czyli Bartek Olewski i Jasiu Płończak. Zapewne walczyliby o czołowe lokaty. Bartek późno wrócił z obozu w górach. Jasiu wyjechał z kolei na Ligę Małopolską w Kluszkowcach, w której zajął bardzo wysokie czwarte miejsce.

Kategoria 13-15 lat

Pierwsza na mecie była najmłodsza w tej kategorii Patrycja Gromadzińska. Gratulacje! Pięć setnych za nią dojechała Zuza Rutowska, równie najmłodsza w tej kategorii. Czwarte miejsce dla Agaty Zmyślińskiej, która niewiele straciła do podium. Zabrakło Zuzy Piechowiak, jednej z faworytek tej kategorii wiekowej.

Wśród chłopców piąty był Mikołaj Duszczak z niewielką stratą do trzeciego miejsca. Siódme miejsce zajął Bartek Sołtyński.

Kategoria 16-19 lat

Bartek Wałczyk był drugi wśród chłopców.

Przed nami okres świąteczno-noworoczny. A już 3 stycznia pierwsze zawody w Nowym Roku. Nasi zawodnicy wystartują w Lidze Śląskiej w Istebnej. Potem czeka nas krótki obóz w Kamienicy, a w połowie stycznia na Czarnej Górze odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski WZN w SL i GS.

Sponsorzy:

wykonanie: stream software