I edycja Grand Prix Poznania – podsumowanie

Kilka wygranych, kilka miejsc w czołówce, „ścisk” w niektórych kategoriach – tak można podsumować I edycję tegorocznego sezonu Grand Prix Poznania.
Niedzielne ustawienie tyczek nie było zbyt wymagające dla zawodników. Bramki ustawiono rytmicznie, bez żadnych niespodzianek. Slalom był bardzo szybki i premiował zawodników z dobrym startem, jadących "ciasną linią".

Do 6 lat

Dziewczynki

Mieliśmy jedną naszą reprezentantkę, Zosię Jerzmanowską. Przejazd bardzo poprawny, narty prowadzone równolegle, co u 5-latków nie jest częstą umiejętnością. Małe zawahanie tuż przed metą kosztowało Zosię kilka sekund, ale z kolejnymi startami będzie coraz lepiej.

Chłopcy

Tutaj mieliśmy duże nadzieje, ponieważ "banda" trenera Jacka sygnalizowała dobrą formę i ciężko pracowała na treningach. Niewiadomą pozostawało to, w jakiej kolejności nasi „fajterzy” ukończą zawody.

Świetnym przejazdem popisał się Piotr Bobeł, który trenuje w naszym klubie od kwietnia. Niewiele zabrakło do złamania bariery 14 sekund. Zajął pierwsze miejsce ze sporą przewagą. Na drugim miejscu finiszował Bartek Stefaniak z czasem 14,41s. Co istotne, Bartek jeździ bardzo równo, powtarzalnie. Kolejny raz ukończył zawody na „pudle”.

Czwarte miejsce zajął Wojtek Woźniak, który pojechał bardzo ciasną linią i uzyskał rezultat 14,83. Tuż za nim finiszował Adam "Smok" Kaczmarek, z czasem 14,87. Dla Adama, takie ustawienie slalomu nie było zbyt korzystne, ponieważ jest mistrzem skrętów i lubi podkręcone bramki. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku naszych dwóch pozostałych mistrzów jazdy na krawędzi. Tymek Sawczuk i Filip Bujalski finiszowali odpowiednio na 6 i 7 miejscu, z niewielką stratą.

Wygląda na to, że niedługo do "bandy" dołączy kolejny uczestnik, a jest nim Wojtek Jankowiak. Jego czas 15,52 pokazuje, że zaczyna deptać starszym kolegom po piętach 🙂 Bardzo dobry przejazd zaliczył również Leon Łyszyk, który finiszował z czasem 16,83. Podsumowując, w pierwszej 10-tce tej kategorii mieliśmy 7 zawodników i to na czołowych miejscach. O przyszłość, o następców możemy być spokojni 🙂

7-9 lat

Dziewczynki

Jak z katapulty wyskoczyła Mania Kaczmarek. Jechała, jakby goniło ją stado dobermanów. Dojechała z bardzo dobrym czasem, co dało jej drugie miejsce. Znając Manię, można się spodziewać, że powalczy o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej.

Znakomicie zaprezentowała się także czwarta na mecie Pola Dmowska. Do trzeciej lokaty zabrakło jej niewiele.

Szóste miejsce dla Leny Łyszyk, kolejnej podopiecznej trenera Jacka Woźniaka. Zrobiła ogromny postęp w tym sezonie. Bardzo dużo dał jej trening na Stubaiu. Jeśli nadal będzie się rozwijać narciarsko w takim tempie, to już niedługo może powalczyć nawet o podium w tej kategorii.

Również szósta była Pola Rybarczyk. To zawodniczka, która potrafi dać świetny przejazd i tak było tym razem. Ósme miejsca zajęła Marysia Jankowiak, najmłodsza w tej kategorii. Również zrobiła niesamowity postęp w jeździe. Dziewiąte miejsce dla Małgosi Jerzmanowskiej po dobrej, równej jeździe.

Chłopcy

Drugie miejsce zajął Paweł Banaszak. "Banan" bardzo dużo trenuje, z miesiąca na miesiąc daje to coraz lepsze efekty. Okres wiosenno-letni na Inline Alpine, kilka wyjazdów w góry w tym sezonie zrobiły swoje. Miał znakomity przejazd, blisko tyczek, agresywnie. Jest jeszcze kilka małych detali do poprawy, ale możemy być spokojni o rozwój tego zawodnika.

Piąty był Maksym Borkowski. W przypadku tego zawodnika liczyliśmy na więcej, ale kłopoty na trasie nie pozwoliły na uzyskanie lepszego czasu. W Maksiu drzemie ogromny potencjał, który zapewne ujawni się w kolejnych zawodach.

Ósmy był Eryk Stelmaszyk – miał dobry, równy przejazd. Eryk włączy się do walki o czołową czwórkę tej kategorii.

10-12 lat

Dziewczyny

Tę rywalizację wygrała Julka Cieśla, osiągając ten sam czas, co koleżanka z innego klubu. Jeśli nieco poprawi start, kolejne przejazdy mogą być jeszcze szybsze. Ta kategoria była bardzo wyrównana, widzieliśmy spory tłok w czołówce. Kolejne miejsce zajęła Wiki Nikonowicz. Pojechała bardzo blisko tyczek. Na metę wjechała z niewielką stratą do dwóch liderek.

Pozycje ex aequo widzieliśmy także na trzecim miejscu, a jedna z lokat przypadła Zuzi Dmowskiej – miała bardzo dobry przejazd. Czwarta była Amelka Sołtyńska, najmłodsza w tej kategorii, więc tym większe brawa. Szósta Zuzia Bujalska, która zapewne będzie się rozkręcać z zawodów na zawody.

Ścisk w czołówce zapowiada ciekawą rywalizację w kolejnych edycjach Grand Prix Poznania. W czołowej dziesiątce widzieliśmy jeszcze z naszego klubu Zosię Bartczak i Darię Adamską.

Wśród startujących zabrakło Gabrysi Tritt, będącej ostatnio w wysokiej formie. Niedawny nieszczęśliwy upadek na treningu spowodował przymusową przerwę. Gabrysia pojawiła się jednak na zawodach, by dopingować koleżanki.

Chłopcy

Wśród chłopców drugie miejsce zajął Jasiu Płończak, który miał drobne problemy podczas przejazdu i zapewne liczył na nieco więcej. Czwarty, z niewielką stratą do podium, był Kuba Bendowski, a tuż za nim Bartek Olewski. Na pewno nasi chłopcy nie powiedzieli ostatniego słowa w tej kategorii wiekowej, tym bardziej, że sezon się rozpoczyna.

W dziesiątce zameldowali się także Wojtek Stęplowski i Patryk Malik.

13-15 lat

Dziewczyny

W tej kategorii, w pierwszej szóstce, zajęliśmy pięć lokat. Zwyciężyła Zuza Piechowiak i dopisała 30 punktów do klasyfikacji generalnej Grand Prix. „Srebro” przypadło debiutującej w tej kategorii Patrycji Gromadzińskiej. Czwarta była jej rówieśniczka i kolejna debiutantka Zuza Rutowska. Piąta Agata Zmyślińska, która jazdę na nartach godzi z lekką atletyką, a szósta Zosia Wize.

Chłopcy

Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowano Bartka Sołtyńskiego, na szóstym miejscu. Zabrakło dość niewiele do złamania bariery 11 sekund. Tuż za nim został sklasyfikowany Mikołaj Duszczak.

16-19 lat

Wśród chłopaków miejsca od drugiego do czwartego zajmowali kolejno: Sebastian Stęplowski, Bartek Wałczyk i Mateusz Bylina. Sebastian, z czasem 10,5 sekundy, przegrał o włos. Może być jednak zadowolony z jednego z najlepszych czasów dnia. Ta kategoria wiekowa zakończyła niedzielne zmagania.

Kolejne zawody odbędą się już w najbliższą sobotę (slalom), potem najmłodszych czeka Pyrka Poznańska, a przed świętami odbędzie się II edycja GP Poznania.

Do zobaczenia na stoku 🙂

Sponsorzy:

wykonanie: stream software